Květová esence je tinktura s vysokými vibracemi vytvořená k pomoci lidem a zvířatům odstranit emocionální a spirituální bloky, najít příčiny a vyléčit nemoci, vyčistit prostor, lidskou auru a celou bytost harmonizovat. Dobíjejí nás životní energií. Obnovování této energie má hluboký uzdravující účinek. Každá esence je vybrána jako reakce na určitý negativní stav mysli. Půvab užívání květových esencí spočívá v tom, že na rozdíl od chemických látek nenarušují psychiku, ale ponechávají každému volnost zdravě se rozvíjet a řešit problémy.
Květové esence jsou zcela přírodní a nemají žádné vedlejší účinky. Mohou je užívat kojenci, děti i zvířata. Jako konzervant je v lahvičce užita brandy, její množství je zanedbatelné a tudíž jejich použití není omezeno. Alkohol v malém množství si vytváří naše tělo samo, tak je i tato aplikace zcela neškodná. Existuje i varianta bez alkoholu, avšak podstatně méně trvanlivá.
Květové esence jsou roztoky nesoucí vzorce květů jednotlivých rostlin obsahujících specifický otisk, který na disharmonie v člověku, ať už na jeho fyzické, citové, psychické, duchovní nebo univerzální úrovni, působí tak, že je vyrovnáva, upravuje a napravuje. Lidé všeobecně chápou, že všechno ve vesmíru nese určité vibrace. I květiny mají určité vibrace. Když nějaký květ zpracujete na esenci a necháte ji vstoupit do svého těla, rozvibrujete se na této frekvenci. Začne synchronizovat s dalšími buňkami a tkáněmi vašeho těla a způsobí, že ony začnou vibrovat na této úrovni. Tuto synchronizaci přirovnává k tomu, jak se chová ladička. Když uhodíte do jedné ladičky, může se stát, že se vedlejší rozechvěje na stejné frekvenci. Princip léčení květovými esencemi je postaven na představě, že podstata každého jevu má charakter vibrací a že existuje elementární rezonance mezi frekvenční povahou určitých jevů a některými aspekty lidské povahy, kterou je možné využít k obnovení její harmonie. Princip rezonance, podle něhož se energie kmitající na určité frekvenci a s určitou amplitudou odráží v podobných energiích v okolním prostředí, je základem většiny tradičných léčebných postupů. Z tohoto pohledu je klíčové pochopení toho, jak je možné k léčebným účelům využívat vibrační kód rostlin neboli květových esencí.
Austrálie je nejen nejstarším kontinentem, ale také má největší počet kvetoucích rostlin, které se pyšní úchvatnými barvami a mocnými prastarými formami. Je to jedna z nejméně znečistěných zemí a metafyzicky má velmi moudrou, starou energii. Australské květinové esence čerpají tuto sílu, moc a vitalitu a z tohoto důvodu je jejich účinek unikátní, rychlý a s úspěchem užívaný po celém světě.
Tyto květové esence jsou zcela přírodní. Jsou naprosto bezpečné, nemají žádné vedlejší účinky a přizpůsobují se potřebám osoby, která je užívá. Nelze je předávkovat nebo předepsáním jejich užívání někomu uškodit. Pokud je doporučena nesprávná esence, jednoduše nebude pracovat. Esence mohou používat jak dospělí, tak děti, jakož i vaše zvířata.
Ian White, objevitel esencí, připravuje všechny mateřské tinktury sám. Příslušný květ ponoří do mísy s vodou a nechá ji na slunečném svitu dostatečně dlouho, aby se životní energie rostliny přenesla do vody. Potom květy z mísy vyjme a takto vzniká mateřská tinktura, která se dále ředí. Jako konzervant se používá brandy (množství alkoholu v jednotlivých esencích je zanedbatelné).
Pro zjednodušení výběru je již připravena řada kombinací esencí, krémů, rozprašovačů a ústních sprejů esencí, které jsou namíchány na aktuální problémy. Při výběru jednotlivých esencí se používá mnoho způsobů. Můžete si přečíst, jaký problém jednotlivé esence řeší a rozhodnout se, kterou právě potřebujete. Esenci si můžete také vybrat podle fotografií esencí, ty rostliny, které vás nejvíce přitahují (limitujte výběr na 3) a také přidejte jednu rostlinu, která vás totálně odpuzuje. Tímto způsobem lze vybrat nejvhodnější esence. Dalšími způsoby výběru esencí je kineziologie, numerologie, intuice nebo nejlépe konzultace s terapeutem Australských květových esencí.
Jídlo, pití ani zubní pasta nezničí účinek esencí. Přesto se doporučuje esenci užívat s 20-ti minutovým odstupem od konzumace jídla a nápojů (kromě vody).
Všechny rostliny, které se používají na výrobu esencí, jsou sbírány v neznečištěných oblastech, kde se nemůžeme setkat s používáním pesticidů. Ian White musí cestovat za výrobou některých esencí tisíce mil do přírodních rezervací, které nejsou jednoduše přístupné. Esence jsou složeny z vibrační vody a brandy, která v nich slouží jako konzervat.
Pokud nemáte kombinaci tvořenou na míru, tak základní dporučené užívání esenci je 2x denně (ráno a večer) 7 kapek esence pod jazyk nebo ve sklence vody. Doporučuje se květovou esenci aplikovat hned po probuzení a těsně před spaním, naše psychika je v tuto dobu nejlépe připravena na změnu. Na emoční problémy se esence užívá 2 týdny, na fyzické problémy nejméně jeden měsíc. V případě chronických potíží se esence užívá i několik měsíců. Květové esence se mohou aplikovat i vně na postižená místa, přimíchávají se také do nosných olejů nebo do koupelí. V případě, že máte ode mne vytvořené esence na míru, dostanete i podrobnou informaci, jak přesně a jak často je užívat.
V sekci „JAK TVOŘÍM ESENCE NA MÍRU – TERAPIE“ naleznete bližší informace o možnosti setkání se mnou a konzultace Vašich témat či můžete zvolit variantu namíchání kombinace esencí pro Vás na dálku.